Про бібліотеку

Історія шкільної бібліотеки

Шкільна бібліотека Лебединського НВК №2 почала діяти з 1 вересня 1938 року за директорства Червоненка Степана Васильовича. Фонд її був зовсім невеличкий: не вистачало для всіх учнів школи ні підручників, ні художньої літератури. Першим шкільним бібліотекарем був вчитель математики Ткаченко Терешко Дорошович.

           Після війни відкрилася шкільна бібліотека  лише у 1948 р. Книжковий фонд її налічував 600 екземплярів книг. Бібліотекарем працювала до 1959 року Малюк Лідія Пилипівна.

              З 1 вересня 1959 р. бібліотеку прийняла Овсієнко Надія Петрівна , вчитель української мови та літератури. Книжковий фонд налічував в 1960  р.  4 302 екземпляри книг, складався переважно з російської дожовтневої літератури, творів українських письменників дожовтневого періоду.

Надія Петрівна вела щоденник роботи бібліотеки, сумарні та інвентарні книги, облік проведених масових заходів.

В 1970 р. була нагороджена медаллю «За доблесний труд».

        З 1976 р. по 1977 р.  бібліотекарем була  колишня випускниця 10 класу Чуприна Наталія Феліксівна.

        З 1977 по 1979 р. працювала Шмиглова Людмила Миколаївна.

       З  1979 р. по 2010 р. бібліотекарем працювала Ульяніцька Олена Григорівна – бібліотекар за фахом.

Олена Григорівна завжди працювала з школярами, залучала їх до бібліотечної діяльності, зацікавлювала роботою з книгами, пресою.

У 1980 р. організувала актив бібліотеки, який складався з кращих учнів школи, які були активними читачами бібліотеки, брали участь у проведенні читацьких конференцій, дитячих ранків, вечорів.

З 1981 р. почали діяти  гуртки  «Юні друзі», до якого входили учні 5-11 кл., та «Книжкова лікарня» для учнів 1-4 кл. Гуртківці вчились надавати першу допомогу книгам і підручникам, ремонтувати, підклеювати і підшивати .

В 1981 р. бібліотека переноситься в новозбудоване приміщення школи, де оформляються нові виставки, закуповуються нові стелажі, столи, стільці, меблі для бібліотеки.

При шкільній бібліотеці почав діяти оргкомітет по збереженню підручників. Школа і бібліотека стали активними учасниками проведення огляду-конкурсу «Живи, книго!».

Неодноразово школа і бібліотека отримували нагороди за свою роботу:

·         1982 р. – 1 місце у районному огляді-конкурсі «Живи, книго!»;

·         1988 р. – палітурний гурток займає ІІІ місце у районному конкурсі юних палітурників;

·         1987 р.  – педагогічний колектив школи нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти УРСР за активну участь і досягнуті успіхи в республіканському огляді-конкурсі на краще збереження навчальної книги;

·         2000 р. – шкільна бібліотека   – переможець районного огляду-конкурсу на кращу бібліотеку і нагороджена грамотою районного відділу освіти;

·         2001-2002 н. р.  - грамотою відділу освіти за активну участь у районному огляді-конкурсі «Живи, книго!»

З грудня 2010 р. бібліотекарем працює Пухлій Любов Андріївна.